Eve Yemek Söylemek

Eve yiyecek bir şeyler söylemek suç mu? Bunu gerçekten çok merak ediyorum. Madem eve yemek getirmek zorunuza gidiyor eve servis var demeyin, bizde gelelim mekanınızda yiyelim. Neden bunları yazıyorum bugün yaşadığım bir olaydan dolayı. Aslında buna benzer olaylara çok fazla rastladım, fakat o zamanlar siteme pek yazı yazmıyordum, yazmak aklıma gelmedi. Şimdide bu isyanımı birde internetten dillendirmek istedim.

Aslında ben pek eve yemek söylemem fakat; bugün biraz satışlara uğradım. :) Bu nedenle yemeği eve söylemek zorunda kaldım. Görükle’de kalıyorum. Görükle’de ismini vermek istemediğim bir yerden yemek söyledim. Bizim eve yürüme mesafesi ile maksimum 10 dk’lık bir yer. Peki söylediğim yemek ne zaman mı geldi? Tam 1 saat 20 dakika sonra… :) 10 dk yola düşelim (yürüyerek bile gelmiyorlar ama ben yinede 10 dk diyeyim), 15 dakikada yemeğin hazırlanmasına 25 dk eder. Hadi 5 dk’da ben vereyim 30 dakika… Neden 1 saat 20 dakika be kardeşim. :) Bu süre zarfında ben ve midem ne çileler çekiyoruz. Lütfen biraz daha hızlı…

Kısacası eve yemek söylemek için 30 dakika içerisinde gelmezse; beleş diyen yerler varya; oradan söyleyeceksiniz. Aksi takdirde 1 saatte beklersiniz, 2 saatte… Mesafe kısa olsa anlarımda Görükle işte, mesafe ne kadar uzun olabilir ki?

Bu arada yine acıktım. :) Görükle’de hayrına yemek vermek isteyen bir yer varsa bana gönderebilir. İyi reklamınızı yaparım ha… :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu