Günümüzde Blog Yazarlığı

Yaklaşık olarak 10 yıl önce site tasarımları ve bloglar ile ilgilenmeye başlamıştım. Tabi ki o dönemde daha popüler olan blog yazarlığı benim içinde güzel bir hobi olmuştu. Çok yakından takip ettiğim bloglar vardı, severek okurdum. Günümüzde ise blog yazarlığı ne durumda? Biraz bundan bahsedeceğim.

Günümüzde daha doğrusu son yıllarda teknolojiye ayak uydurmak oldukça zor hale geldi. Çok popüler olan bazı şeyler birkaç yıl sonra o popülerliğini yitirdi, sonrasında ise yok olup gitti. Blog yazarlığıda günümüzde popülerliğini yavaş yavaş kaybeden alanlardan birisi. Eskiden takip ettiğim birkaç blog aklıma geldi. Onlara bakayım dedim ama hepsi maalesef kapanmıştı. O blogları o dönemlerde yani bundan yaklaşık 8-10 yıl önce eminim ki binlerce kişi severek okuyordu. Fakat artık yoklar.

Bende bu siteyi o zamanlar aklıma gelenleri yazmak, bir günlük gibi kullanmak amacı ile açmıştım. Fakat farklı sebepler ile çok ilgilenemedim. Şimdi ise ara sıra en azından ufak birşeyler karalamak istiyorum. Kimsenin okumasına gerek yok. Bundan 10 yıl sonra baktığımda belki şu anki duruma göre bile çok farklı şeyler ortaya çıkacak; en azından bu yıllarda neler düşünmüşüm ona bakalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu