Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen

Son yarım saatte bu başlağdığım 4. yazı ve hepsi bir yerde takıldı kaldı. Klavyem yazamaz oldu. Bu sefer belki olur umuduyla tekrar başlamak istiyorum. Başlığıda Şebnem Ferah’ın en çok bilinen şarkılarından biri olan “Sil Baştan” şarkısının bir bölümü yaptım.

Bu şarkı çok şey ifade ediyor. Sil baştan başlamak gerek bazen… Hayatı sıfırlamak… Her şeyi unutmak… Çok doğru söylüyor ama her zaman bu kolay olmuyor. Bende istiyorum; herşeyi sıfırlamayı, hayatı sıfırlamayı, her şeyi unutmayı, herşeye sil baştan başlamayı ama olmuyor ya da zor oluyor. Bu olmadığı sürece de hayat çok iyi devam etmiyor. Sürekli aklın aynı yerde oluyor. Başka birşey düşünemiyorsun. Çok önemli olan bazı şeyleri bile artık düşünmüyor, onlarla ilgilenemiyor oluyorsun. Kısacası hayata sil baştan başlayamadığın sürece… ve silmek istediğin şeyler sana hâla acı veriyorsa, acıyı çekmeye devam etmekten başka şansın yok gibi görünüyor.

Peki kolay mı? Sil baştan yapmak, hayatı sıfırlamak, her şeyi unutmak? Hayır! Hiç kolay değil. Tabi ki bu durum kişiden kişiye değişebilir ama benim için hiç kolay değil. Zaten bu nedenle acı çekmeye devam ediyorum. Bu nedenle her şeyi sil baştan yapmak istiyorum. Fakat olmuyor, kısa sürede olmuyor. Bende; dolu dolu yaşamak istiyorum şarkıda dediği gibi her ne çıkarsa yoluma, selam verip yürümek istiyorum ben… Ama olmuyor. Neden yapamıyorum ben? Belki duygusallığımdan, belki insanlara çok fazla değer verdiğimden dolayı… Duygularım çok karışık bunu kabul ediyorum. Buda zaten sıkıntının önemli noktalarından birisi…

Şu ana kadar bu pek mümkün olmasa da şu andan itibaren kararımı verdim artık… Sil baştan başlayacağım, hayatı sıfırlayacağım, herşeyi unutacağım… Bilmiyorum belki kendimi kandırmaya her zamanki gibi devam ediyorum. Belki de bu seferki gerçekten ciddi ve bunu başaracağım. Dediğim gibi duygular ve mantık genelde aynı hareket etmiyor. Mantığım ile konuşuyorum duygularım izin vermiyor. Duygularım ile konuşuyorum mantığım olmaz diyor. Yani bu durum milimetrik bir durum. İkisini dengede tutmak çok çok zor. Belki duyguları ve mantığı dengede tutanlar mutlu oluyor.

Mantığımın dediğini yapmak istiyorum. Belki “mantığımın dediğini yapmak istiyorum” cümlesini bile mantığım kurdurdu. Ama doğru olanında bu olduğunu biliyorum. Çünkü duygular şu ana kadar beni hep acıya götürdü ve götürmeye devam ediyor. Bu nedenle unutmalıyım… Bazı şeyleri unutmalıyım… Hayata yeniden, sil baştan başlamalıyım… Tıpkı şarkıda olduğu gibi;

Sil baştan başlamak gerek bazen,
Hayatı sıfırlamak…
Sil baştan sevmek gerek bazen,
Herşeyi unutmak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu