Bugün Benim Doğum Günüm

Bugün benim doğum günüm; pardon aslında yarında şimdiden o moda girdiğim için yazmak istedim. Doğum günlerinde en çok aklıma takılan nokta; özellikle de son birkaç doğum günümde yılların hızla ilerliyor olması… Bazen aklıma geldikçe düşünüyorum gözümün önüne dün gibi gelen şeylerinin arasından 15-20 yıl geçmiş. Ben bu kadar yaşlandım mı? Diye kendime soruyorum. Evet hayatın en büyük gerçeklerinden birisi o zaman aklıma geliyor. Zamanın hızla ilerlediği ve zamanın durmadığı. Aslında zaman geçmiyor gibi gelse de bazı anlar, dakikalar, günler; yıllar, asırlar gibi gelse de zaman geçiyor.

Herkes için doğum günleri özel günlerdir ve genellikle çoğu kişi bunu kutlar. Ama benim çok fazla kutlayasım gelmiyor. Dünya’ya bakıyorum birçok yönden nefret edilecek vaziyette, ülkeme bakıyorum maalesef ki aynı, çevreme bakıyorum benzer şeyler ve son olarak kendime bakıyorum… Bir hiç… Tabi ki çokta karamsar ve vicdansız olmamak gerekir. Önemli olan mutluluk ve sağlıktır. Bunlar olduktan sonra hayata çok kötü bakmakta biraz vicdansızlık gibi geliyor bana.

Her neyse bu doğum günümde bir şekilde geliyor ve bir yaş daha geçiyor. Duygularımı çok fazla da dile getiremiyorum. Uzun süredir siteme yazmıyordum. Birçok şey yazabilmek için girdim ama klavyem düğümlendi, düşündüğüm birkaç saniye içerisinde aklımdan geçen o kadar cümle, paragraf yok oldu. Bilmiyorum belki buda yaşlılığın bir belirtisidir :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu